MSM – remedium na wiele dolegliwości.

MSM zwany inaczej metylosiarczanem metanu lub dimetylosulfonem. Występuje w postaci bezwonnego, białego proszku, który bardzo dobrze rozpuszcza się w cieczach. Poziom siarki w ludzkim organizmie wynosi średnio 0,2 mg/kg, przy czym dorosła osoba średnio wydala wraz z moczem od 4 do 11 mg MSM dziennie. Jest to trzeci pierwiastek pod względem zawartości w ludzkim organizmie, co potwierdza, jak istotny jest dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Rezerwuarem MSM są głównie kości oraz mięśnie, lecz związek ten pełni kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. MSM jest substancją o udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych,  dlatego warto rozważyć rozpoczęcie jej suplementacji.

Siarka organiczna wykorzystywana jest przez nasz organizm jako substrat do produkcji między innymi przeciwciał, enzymów, glutationu, kolagenu i keratyny. Dzięki temu istotnie zmniejsza reakcje zapalne układu kostno-mięśniowego oraz obniżaniu poziom wolnych rodników w organizmie.

Wykazano także, że MSM posiada właściwości łagodzące reakcje alergiczne  górnych dróg oddechowych, skóry oraz przewodu pokarmowego. Wzbogacenie diety o MSM szczególnie zalecane jest jako wsparcie podczas zapalenia stawów, mięśni, ścięgien, kości czy w zespole cieśni nadgarstka.

Siarka organiczna niweluje także dolegliwości bólowe w urazach, migrenowych bólach głowy, szyi i pleców oraz chorobach autoimmunologicznych. Suplementację MSM rekomenduje się również jako wsparcie w zwalczaniu refluksu na skutek nadmiernego wydzielania kwasów żołądkowych.

Ponadto wspomaga pracę wątroby, poprawia procesy trawienne, wspiera układ odpornościowy i układ krążenia.

Ze względu na swą kluczową rolę w produkcji kolagenu i keratyny MSM ma również istotny wpływ na kondycje skóry, włosów i paznokci. Ostatnie badania pokazały, że u 100% osób używających MSM nastąpił szybszy wzrost długości włosów! Po 3 miesiącach suplementancji kondycja włosów i paznokci znacząco się poprawiła.

Suplementacja MSM wykazuje również korzystne działanie na tkankę łączną – wspomaga proces gojenia ran skórnych, zmniejszając tym samym ryzyko występowania blizn.

Dodatkowo uważa się, że stosowanie MSM działa synergistycznie (wzmacniając działanie) wobec wielu witamin oraz składników odżywczych. Ułatwia ona przyswajanie m.in. witaminy C, koenzymu Q10, witamin z grupy B, witamin A, D, E, ale również aminokwasów,magnezu, selenu oraz wpania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu