Witamina B2 – skuteczna terapia w zwalczaniu migreny u dorosłych.

Czasopismo Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics (JCPT) opublikowało artykuł opisujący ryboflawinę jako “obiecujący środek terapeutyczny w zapobieganiu migrenowym bólom głowy”. Naukowcy twierdzą, że należy przeprowadzić dalsze badania w celu “udoskonalenia jej optymalnej pozycji terapeutycznej”.

Migrena jest powszechną, wyniszczającą chorobą, która kosztuje amerykański system opieki zdrowotnej ponad 78 miliardów dolarów rocznie. Charakteryzuje się bolesnymi bólami głowy związanymi z wymiotami, nudnościami i nadwrażliwością na bodźce wzrokowe, słuchowe i inne. Obecne leczenie migreny oparte jest na lekach o ograniczonej skuteczności oraz niosącej ze sobą znaczne ryzyko wystąpienia działań ubocznych.

Medycyna komórkowa zakłada, że pierwotną przyczyną chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór mikroskładników odżywczych. I tak samo jest w przypadku migreny.

Już w 1946 roku witamina B2 wykazała skuteczność przeciwko migrenie. W fascynującym artykule opublikowanym w Canadian Medical Association Journal w czerwcu 1946 roku, Clifford B. Smith M. D. opisali, jak skutecznie leczyli witaminą B2 19 pacjentów z migreną. Spośród tych osób 3 cierpiały na tę chorobę przez okres od 2 do 5 lat, 4 osoby od 5 do 10 lat i 12 osób od co najmniej 10 lat.

Imponujące było to, że podawanie witaminy B2 spowodowało u większości z tych pacjentów, całkowite ustanie ataków migrenowych.

Warto zadać sobie pytanie, dlaczego pacjentom cierpiącym na migrenowe bóle głowy nie powiedziano o dowodach skuteczności ryboflawiny jako leku na ich schorzenie. Otóż leki przeciwbólowe są obecnie trzecią co do wielkości klasą leków na rynku farmaceutycznym. Tylko w 2015 roku przyniosły zysk wynoszący ponad 56 miliardów dolarów. Ze względu na to, że witaminy B2 nie można opatentować, dla firm farmaceutycznych witamina ta, postrzegana jest jako zagrożenie dla swojego modelu biznesowego.

 

Możliwość wyboru naturalnego podejścia do opieki zdrowotnej powinno stać się prawem człowieka. Pacjenci powinni mieć pełną kontrolę nad swoimi możliwościami leczenia, a także powinni mieć możliwość aby samodzielnie decydować o tym, co jest najlepsze dla ich zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu